Image
Image
Image
0
0
Image

Akdeniz ve Ege Denizi’nin dünyanın en özel ve en güzel sahillerine sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu mirası korumak için hayalimiz, zararlı kimyasallardan arınmış sağlıklı nesiller ve daha az plastik kullanarak daha yaşanılır bir dünya.


En çok vakit geçirdiğimiz yerde, evimizde, en çok dokunduğumuz alanlarda hala bir dolu kimyasal içeren ve hatta içeriğinde neler olduğunu bilmediğimiz ürünleri kullanıyoruz. Aynı zamanda tek kullanımlık plastik şişe kullanımına da devam ediyoruz. Evimizi temizlerken, dünyayı kirletmek istemiyoruz dedik ve harekete geçtik.


Tamamen doğal ve bitkisel içerik: Gizli bir formülümüz yok. Temizlik kültürü zaten yaşadığımız toprakların geçmişinde, köklerimizde var. Bu kökten güç alarak, ürünlerimizi oluştururken en mucizevi kaynak doğanın gücünü kullandık.

Akdeniz’in tamamen doğal ve saf aromaterapik bitki yağları ile zenginleştirdik. İçeriğinde zararlı hiçbir kimyasal bırakmadık, yeryüzü suyunu kirletmeyecek hale getirdik.

Image

Lindos şişelerimizi tekrar tekrar doldurarak ambalaj atığını sıfıra indirmek istiyoruz.

Bunu gerçekleştirmek için konsantre formüllü yüzey temizleyici ürünümüzü geliştirdik.

Böylece 1 refill şişeden 10 şişeye bedel kullanım çıkıyor ve taşıma sırasında su ağırlığını en aza indirgeyerek çevresel etkiyi de %90 azaltıyoruz.

Buna ek olarak %70 daha az plastik kullanarak tamamen ülkemizde üretilen yeniden doldur

(refill) ambalajlar tasarladık.

Son olarak, Yeniden Doldur (refill) ambalajlarını tekrar bize gönderilmesi için oluşturduğumuz program aracılığıyla sıfır atık döngüsü oluşturduk. Böylece yeniden doldur paketleri bize ulaştığında onları sterilize temizleyip tekrar dolduruyoruz. Daha fazla bilgi için sıfır atık sayfamızı ziyaret et

Image

Bu konuda çok araştırdık, hala da araştırmaya devam ediyoruz. Kırılmaması, hafifliği sayesinde nakliyesinde daha az enerji harcanması ve üretimindeki düşük karbon salınımı sebebiyle plastik, sürekli kullandığımız temizlik ürünleri için şimdilik en iyi ambalaj çözümü.

Image

Dünyada soyu tükenmekte olan canlılar listesinde yer alan deniz kaplumbağaları, yumurtalarını bırakmak için Dalyan’daki İztuzu Plajı’na geliyor. Hayalimiz, ürünlerimizi üretirken doğadan aldığımızı doğaya geri vermek için logomuzun esin kaynağı olan deniz kaplumbağalarına destek olmak.


Bunu başarmak için İztuzu Plajı’nda canla başla çalışan DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi) ile beraber çalışıyoruz.


Satın alınan her Lindos ürünü, Akdeniz’deki yaralı deniz kaplumbağalarının bakım ve tedavisine katkıda bulunarak doğal yaşam ortamlarına geri dönmelerini sağlıyor.